Gerilla Pazarlama

Reklamların sayısı, büyüyen ekonomi ile birlikte o kadar çok arttı ki, bir gün içerisinde evde,yolda,işte,internette binlerce reklam görüyor, yanlarından geçip gidiyoruz.Kaçı aklınızda kalıyor diye bir düşünün!
Fakat geleneksel olmayan yöntemler ile tüketiciyi yolundan döndürmek, onları kendinize mıknatıs gibi çekebilmek çok daha kolay.
Bunun için biraz alışılmışın dışına çıkmak gerekiyor. Pazarlama dünyasının keşmekeşini Taksim’in Cumartesi günkü haline benzetebiliriz. O kalabalıkta arkadaşlarını kaybetmiş biri gibi düşünün(cep telefonunuzun olmadığını varsayıyoruz tabi). Kalabalıkta onları gördünüz, ama ilerleyebilmek ne mümkün! İlk başta bağırmayı denersiniz değil mi? Neden peki? Evet evet, kesinlikle doğru cevap DİKKATLERİNİ ÇEKMEK!
Gerilla Pazarlama ve diğer sıradışı pazarlama yöntemleri de direkt olarak hedeflenen tüketiciye ulaşır. Tüketiciye ulaşmak için yüzlerce billboard, ya da en çok izlenen dizi aralarına reklam vermek yerine, neden cesur olup, daha yaratıcı ve yeni işleri kullanmıyoruz?!
Napoléon Bonaparte’ın da dediği gibi, ‘’Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.’’

Please write your comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s