Moda, Kukla Şovu ile Canlanıyor

Forrest Chase yeni sezon moda kampanyalarını,Perths merkezinde farklı,interaktif ve teatral performanslar serisi ile gerçekleştirdi.
Performans, kıyafetleri müzik ve kukla şovu ile harmanlanıyor ve modayı canlandırıyor!…Etrafta dans eden kuklaları gören insanlar,fotoğraflarını çekiyor,arabalarından inip şovu izliyorlar.Aynı zamanda performans süresince, Forest Chase’in e-katalog ve online yarışmasının duyurulduğu kartpostallar dağıtım ekibi tarafından insanlara veriliyor.
Performansın hemen ardından, online yarışmaya yüksek katılım olması, gerilla kampanyanın sonucunun ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Fashion Comes Alive with Muppet Show

Forrest Chase, held a unique series of dramatic interactive visual performances to support the launch of their new season fashion campaign.
The performances blended puppetry and music to show Forrest Chase fashion coming alive. People are taking photos and got out of their cars to take a look at the performance.Promotional staff distributed postcards throughout the performance that promoted Forrest Chases e-catalogue and e-competition.
This resulted in a direct response with a high number of e-competition entries received immediately after the performance times.

Please write your comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s