Granata Köpek Maması: İnteraktif ve Sosyal Billboard Kampanyası

Alman bir köpek maması markası olan Granata, oldukça başarılı interaktif ve sosyal bir billboard kampanyası gerçekleştirmiş.Kampanya,köpek sahiplerini Foursquare e girerek, köpeklerine bedava bir ziyafet çekmeye çağırıyor.Nasıl mı?

Granata billboardlarından birinin önüne geldiğinizde ‘Check in,Snack out!’ sloganıyla karşılaşıyorsunuz.Tek yapmanız gereken Foursquare sitesine girerek nerede olduğunuz belirtmek.Sistem, sizin panolardan biri önünde olduğunuzu algılıyor ve içerisindeki hazneden bir kap dolusu köpek maması dökülüyor.

Foursquare check in lerinin çoğu zaman Facebook’a da gönderiliyor olması interaktif billboardun önüne daha fazla sayıda kişinin gelmesini ve çalışmanın çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamış.

Kampanya,hem tadım aktiviterinin tüm zorluklarını düşük bir bütçe ile aşmış hem de herhangi bir kağıt benzeri ürün kullanmayarak çevre dostu bir sampling çalışması gerçekleştirmiş.

GRANATA DOG FOOD: INTERACTIVE and SOCIAL BILLBOARD CAMPAIGN

Granata, a German dog food brand, ran a highly successful interactive and social billboard campaign.Campaign calls dog owners to check in to Foursquare to have their dogs a free feast.But how?

When you come in front of a Granata billboard, you see a slogan as ‘ Check in,Snack out!’.All you have to do is to check in to Foursquare and the system sends you a bowl of dog food.

As foursquare check ins were often times posted on Facebook where other dog owners could locate and check out the interactive billboard.

This campaign overcame all difficulties of sampling with a really low budget and green friendly as no paper vouchers were needed.

Please write your comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s