İNSAN HAKLARI İÇİN GELENEKSEL OLMAYAN PAZARLAMA !

İzleyeceğiniz proje,20 yıl sonra Burma’da yapılacak olan seçimlere yakın zamanda (2010 yılında) İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından gerçekleştirilmiş bir sosyal sorumluluk kampanyası..

Burma’da uzun yıllar süren iç savaşın ardından seçimler yapılacak olmasına karşın, bir taraftan bu seçimler anlamsız kalıyor çünkü içlerinde sanatçıların, gazetecilerin, keşişlerin ve aktivistlerin de bulunduğu 2100’ü aşkın siyasi tutuklu Burma’nın pis hapishanelerinde kilit altında tutuluyor ve pek çoğu da sebepsiz yere.. :/

Bu duruma karşı bir imza kampanyası yürüten İnsan Hakları İzleme Örgütü, kampanyanın bir parçası olarak New York Büyük Merkez İstasyonu’nda zekice bir proje gerçekleştirmiş.
Dev hapishane enstelasyonu merkez istasyonuna koyan örgüt, hapishane parmaklıklarını da kalemlerden yapmış.Üzerinde ‘Lütfen Sergiye Dokununuz’ yazan panoyu da önüne koyduktan sonra neler olduğunu izleyelim..

NON-TRADITIONAL MARKETING FOR HUMAN RIGHTS

This project is a social responsibility campaign by Human Rights Watch.

In 2010 Burma, after long-term civil war, held its first elections after 20 years..As part of its campaign to help free Burma’s 2,100 political prisoners Human Rights Watch created a giant installation at New York’s Grand Central Station.Consisting of hundreds of prison cells, a closer look reveals that the cells bars are actually pens.In front of the installation there is standing a board written ‘Please Touch the Exhibition’ on it.
Let’s watch what happened afterwards..

burma-human rights watch campaign_insan hakları izleme örgütü kampanya_geleneksel olmayan pazarlama

Please write your comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s